GRUZJA AKTYWNIE :

Ekspedycje górskie – wszystkim miłośnikom adrenaliny i wysokogórskich wspinaczek oferujemy zorganizowanie profesjonalnej ekspedycji na Kazbek, który położony na granicy Gruzji z Rosją, Góra ta jest drzemiącym wulkanem ukształtowanym z law w bocznym paśmie Kaukazu Wielkiego. Liczy sobie ona 5047 m n.p.m. i choć nie jest najwyższą w Gruzji, to zdecydowanie cieszy się największą popularnością – o jej atrakcyjności świadczą chociażby zapierające dech w piersiach widoki. Nie bacząc na niektóre opinie w internecie i w przewodnikach należy jednak mieć na uwadze i pamiętać, że wspinaczka na Kazbek nie należy do najłatwiejszych. Podejmując wyzwanie koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu profesjonalnego sprzętu, a w przypadku braku doświadczenia – obowiązkowo zdecydować się na ekspedycję w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Nasza firma gwarantuje nie tylko doskonałą przygodę, ale też profesjonalizm i bezpieczeństwo. Współpracujemy tylko i wyłącznie z wykwalifikowanymi, licencjonowanymi górskimi przewodnikami, dla których góry są drugim domem i którzy podbili już nie jeden, lecz wiele znacznie trudniejszych szczytów na całym świecie. Na życzenie organizujemy możliwość wypożyczenia części sprzętu na miejscu. Po szczegółowe informacje odsyłamy do zakładki Ekspedycje górskie [HIPERŁĄCZE]. I przede wszystkim – zapraszamy do udziału w przygodzie, która zostanie w pamięci na całe życie!

Off-roady – to doskonały sposób na poznanie dzikiej, niepodbitej jeszcze przez rzesze turystów Gruzji i dotarcie do miejsc „na krańcach świata”, których nie zmieniła współczesna cywilizacja i gdzie czas stanął w miejscu. Oprócz krótkiego, najbardziej popularnego off-roadu do kościoła Tsminda Sameba położonego u podnóża Kazbeku, organizujemy także całodzienne wyprawy do położonej nieopodal miejscowości Kazbegi zjawiskowej doliny Truso, (nie)znanej (jeszcze) z źródeł mineralnych, przepięknych jezior, średniowiecznych twierdz i wież obronnych znajdujących się przy samej granicy z Osetią Południową. Kolejną polecaną przez nas trasą są off-roady po Tuszetii i Chewsuretii, czyli po dwóch wysokogórskich krainach leżących na północy przy granicy z Rosją, Niezapomnianych wrażeń dostarczają wyprawy do takich wsi, jak SzatiliMuco czy Omalo, znanych z kamiennych twierdz i średniowiecznych wież obronnych. Miejsca te są dosłownie odcięte od świata i cywilizacji – wiodące tam górskie serpentyny, które wiją się nad skrajami przepaści są przejezdne jedynie w ciągu kilku najcieplejszych miesięcy w roku. Podobnych wrażeń jak w Tuszetii i Chewsuretii można doświadczyć także w sercu innej wysokogórskiej krainy – Swanetii, którego głównym ośrdokiem stała się Mestia. Z niej natomiast można wybrać się na off-road do kolejnej średniowiecznej miejscowości wyjętej prosto z bajki – Uszguli. Nasze biuro turystyczne oferuje także dostarczające ogromnych wrażeń off-roady po położonym w Kachetii przy granicy z Azerbejdżanem Parku Narodowym Waszlowani, unikalnym ze względu na półpustynny klimat. Jest to miejsce, w którym można podziwiać iście afrykańskie krajobrazy oraz odetchnąć od turystycznego zgiełku na łonie dzikiej natury.

Rajdy konne – oferujemy niezapomniane wycieczki w siodle na terenie Bordżomo-Charagaulskiego Parku Narodowego, zarówno dla zupełnie początkujących jeźdźców jak i dla wprawionych pasjonatów. Bordżomo-Charagaulski Park Narodowy jest pierwszym Parkiem Narodowym na Kaukazie, funkcjonującym zgodnie z międzynarodowymi standardami. Jego powierzchnia wynosi 5300 km2 i jest on największym tego typu obiektem w kraju. 
Odwiedzający mogą doświadczyć tu wspaniałej różnorodności kwitnących roślin, zapierających dech w piersiach widoków, magicznych lasów i alpejskich łąk.

Wycieczki konne w Gruzji to całe dnie spędzone w siodle, galopy o zachodzie słońca z niezapomnianymi widokami, wieczorne ogniska, przepyszna gruzińska kuchnia, śpiewy i toasty do samego rana:) W podróż nieść nas będą unikatowe konie kaukaskie. Są one wychowane w wysokogórskim klimacie i spędzają całe dnie na wolności pośród stada, co sprawia, że są to zwierzęta niezwykle spokojne, pozbawione narowów, a przede wszystkim niesamowicie wytrzymałe, stabilne i szanujące człowieka. Trudno znaleźć słowa aby opisać jazdę na grzbiecie kaukaskiego konia przedzierającego się przez dzikie, zawalone zmurszałymi kłodami, śliskie i strome stoki. Ich zdolność poruszania się w terenie można porównać do ludzi uprawiających wspinaczkę skałkową. Cóż więcej mówić, tego po prostu trzeba doświadczyć!
Oprócz wypraw w siodle w Bordżomo-Charagaulskim Parku Narodowym oferujemy także organizacje rajdów w TuszetiiBakuriani, czy Waszlowani.

Trekkingi – mimo swojej geograficznej różnorodności Gruzja najbardziej znana jest ze swoich górskich terenów. Urok i klimat skalistych szlaków najlepiej poznać wybierając się z nami na kilkudniowy trekking. Dla polepszenia komfortu wyprawy na piesze wycieczki często zabieramy z sobą konie, które poniosą Wasze bagaże. Podczas trekkingu Gruzja zapewni Wam niesamowite widoki, my natomiast zadbamy o doskonałą zabawę podczas postojów na luncze w malowniczych punktach widokowych czy w trakcie ogniska na łonie natury. 

Jedna z najciekawszych tras wiedzie przez Tuszetię i Chewsuretię. Są to dostępne jedynie przez kilka ciepłych miesięcy w roku wysokogórskie regiony, w których jak mało gdzie zachował się duch przeszłości, a czas stanął w miejscu, o czym świadczą chociażby zachowane po dzień dzisiejszy kamienne domy i średniowieczne wieże obronne pochodzące nawet z IX wieku. O unikalności Tuszetii i Chewsuretii stanowi fakt, że w dalszym ciągu można podziwiać tu surową, pozbawioną ingerencji człowieka przyrodę. Wędrując po górskich przełęczach można śmiało pić wodę z licznych krystalicznie czystych źródeł, podziwiać żyjące w naturalnym środowisku dzikie zwierzęta, a także cieszyć się z możliwości podziwiania na własne oczy krajobrazów, które jeszcze przez wiele lat nie będą nosiły na sobie znamion naszej cywilizacji. Szczególnie niesamowitych wrażeń dostarczają piesze wyprawy do położonych wysoko w górach wsi, takich jak Szatili i Muco w Chewsuretii, czy Omalo w Tuszetii. Wsie te znane są z doskonale zachowanych średniowiecznych wież obronnych, a zwiedzając je ma się wrażenie, że zostały one wyjęte wprost z Tolkienowskiego świata i że czas zatrzymał się tam w miejscu. Prawdą jest, że nawet obecnie cywilizacja dotarła tam w marginalnym stopniu – ze względu na położenie w niedostępnych górach Kaukazu wsie te są praktycznie odcięte od świata (dojazd tam jest możliwy jedynie przez kilka miesięcy w roku!).

Motocykle enduro – fanom prawdziwych sportów ekstremalnych, dużej dawki adrenaliny oraz najwyższych szybkości na dwóch kółkach oferujemy wynajem turystycznych motocykli enduro oraz organizację rajdów po gruzińskich bezdrożach w niedostępnych oraz zapierających dech w piersiach zakątkach Gruzji.

Narty – Gruzja to raj dla amatorów śnieżnego puchu. Trasy są świetnie przygotowane, zróżnicowane pod względem zaawansowania i przede wszystkim – zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Narciarską. Trzy najbardziej popularne ośrodki narciarskie w Gruzji to GudauriBakuriani oraz Mestia. W każdym z tych miejsc znajdziemy zróżnicowane trasy, utrzymywane przez cały sezon w bardzo dobrej kondycji. Dla poszukujących bardziej ekstremalnych wrażeń organizujemy zjazdy pozatrasowe – freeriding, a także snowbiking, skutery śnieżne; miłośnikom przestworzy oferujemy natomiast paragliding i heliskiing. Po śnieżnych szaleństwach można zregenerować się w prawdziwej rosyjskiej bani – łaźni parowej z masażami i oczywiście skosztować gruzińskiej kuchni oraz trunków.

Packrafting – dla entuzjastów adrenaliny i wysiłku fizycznego przygotowaliśmy spływy packraftami. Jest to sport, który w szybkim tempie zdobywa rzeszę entuzjastów w całej Europie. Packrafty to niewielkie, bardzo lekkie pontony o wysokiej wytrzymałości. Dzięki swoim gabarytom są niesamowicie zwrotne, szybkie, dają poczucie niezależności. Zapewniamy pełny ekwipunek, dowóz na miejsce oraz regenerujący piknik po zakończeniu spływów.

Paragliding – osobom marzącym o podziwianiu przepięknych krajobrazów Gruzji z lotu ptaka oferujemy organizację lotów na paralotni wraz z instruktorem. Zapierające dech w piersiach widoki oraz majestatyczne góry Kaukazu można zobaczyć szybując nad położoną w Górnej Swanetii Mestią oraz najbardziej znanym górskim kurortem Gudauri, natomiast nie tylko góry, ale też morze podziwiać można z wysokości decydując się na lot w Batumi.

Rafting – osobom preferującym sporty wodne mamy do zaproponowania organizację spływów rzecznych. Oferujemy raftingi w różnych regionach Gruzji, o różnym poziomie trudności, dostosowane do Waszych potrzeb i umiejętności. Nasze propozycje to spływy po rzece Aragwi w okolicach miejscowości Pasanauri, a także raftingi w Bordżomi, Adżarii czy nadmorskim Batumi.

 

 

Komentowanie jest wyłączone.