Nasza ekipa

Marcin Rogalski – rodowity opolanin, podróżnik i miłośnik gór. W podróży z plecakiem od 18 roku życia. Od lat wyjątkowym sentymentem darzy Kaukaz, na którym obecnie mieszka. Uwielbia gruzińskie wino i gruzińską gościnność. Uczestnik i organizator wypraw na Kazbek, Mont Blanc, masyw Monte Rosa, Gran Paradiso czy Aconcagua w Ameryce Płd. Od kilku lat prowadzi firmę turystyczną w Gruzji organizującą wyprawy, trekkingi oraz wycieczki indywidualne, na które również sam jeździ jako przewodnik. Corocznie organizuje wyprawy po całej Gruzji – poczynając od off-roadów i trekkingów, a kończąc na winobraniach oraz wyjazdach na winnice, gdzie gwarantuje doskonałą zabawę podczas degustacji lokalnych przysmaków i wina przy akompaniamencie lokalnej muzyki w trakcie gruzińskich supr.

O sobie: „Odkąd sięgam pamięcią to podróże i odkrywanie świata było moją największą pasją, z której teraz udało mi się także zrobić swój sposób na życie. Moje pierwsze wyprawy polegały na zjeżdżeniu autostopem Europy wzdłuż i wszerz. Z biegiem czasu miałem okazję do poznania bardziej odległych krajów i kultur. Byłem między innymi w Ameryce Południowej jako uczestnik wyprawy na Aconcaguę, zwiedziłem także Izrael, Ukrainę, Turcję, Armenię. Jednakże odkąd w 2008 roku po raz pierwszy odwiedziłem Gruzję wiedziałem, że to jest moje miejsce na świecie i że często będę wracał do tego kraju. Pierwsze, typowo turystyczne podróże połączone z wyprawami na Kazbek przerodziły się w regularne odwiedziny u moich gruzińskich przyjaciół i znajomych. Z każdą kolejną wizytą poznawałem coraz więcej interesujących osób, które w chwili obecnej są moimi współpracownikami. Dzięki częstym podróżom i okazjom do poznania tego kraju od podszewki posiadam teraz niezbędną wiedzę i umiejętności, które sprawiają, że mogę w profesjonalny sposób planować i organizować wycieczki, dzieląc się swoim doświadczeniem z tymi, którzy mają zamiar Gruzję dopiero poznać. O skali moich planów świadczy chociażby fakt, iż od kilku lat prowadzę firmę w Gruzji, której profil działania skupia się między innymi na organizowaniu i promowaniu turystyki”.

Dominika Nowakowska – absolwentka filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel języka rosyjskiego oraz instruktor pływania. Później przyszedł czas na ciepłą korporacyjną posadkę, ale żądza przygód pielęgnowana od prawie 10 lat była silniejsza. Pierwsza podróż do Gruzji odbyła w 2014 i od tamtego czasu wracała kilkukrotnie, aby ostatecznie rozpocząć tu pracę. Używa swoich korporacyjnych zdolności organizacyjnych do zapewniania naszym turystom jak najlepszych warunków do próbowania i odkrywania Gruzji po raz pierwszy lub ciągle na nowo. Dba by nigdy niczego nie zabrakło, zwłaszcza doskonałego gruzińskiego wina i czaczy! Uwielbia podróże, góry i dobre jedzenie ( o ile sama nie musi gotować ;)!


Michał Szuba 
– absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, od zawsze związany z branżą turystyczną. Przez wiele lat pracował prowadząc jeden z warszawskich hosteli, zarządzał też podobnymi obiektami w Austrii i we Włoszech. Kocha podróże, zwłaszcza do miejsc jeszcze nieskalanych przez masową turystykę. Zafascynowany Gruzją: tym co ma do pokazania, ale także tym co ukrywa i o czym mówi się mniej. Sprawny organizator, na co dzień uśmiechnięty, pomocny i opanowany, ale jeśli trzeba potrafi wyłożyć kawę na ławę! A jeśli o kawie mowa to przygotowuje ją na wiele sposobów. W wolnych chwilach biega, czyta i planuje gdzie by tu uciec jak skończy się sezon turystyczny w Gruzji! Jako że pracował przez kilka sezonów w Wenecji,  w Tbilisi poza gruzińskim jedzeniem poleci wam najlepsze miejsca na Aperol Spritz!

Magdalena Ratajczak – Po skończonych studiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku filologia rosyjsko-ukraińska przepracowała dwa lata w polsko-rosyjskiej firmie w Poznaniu. Jednak wykonywane obowiązki nie leżały w ogóle w jej naturze. Dlatego w pewnym momencie powiedziała sobie Stop. Podjęła decyzję o wyjeździe na Wolontariat Europejski do Tbilisi, o którym już od wielu lat marzyła. Po zakończonym projekcie osiadła w stolicy Gruzji. Zawsze naładowana pozytywną energią do działania, pomocy, penetrowania nowych miejsc oraz poznawania ciekawych i doświadczonych ludzi. W Gruzji bywa już od 2013 roku i od razu się w niej zakochała. Zawsze dobijała ją rutyna, dlatego jako osoba dość żywiołowa i otwarta, ciągle musi szukać nowych wyzwań. Zapalona miłośniczka podróży, fotografii, książek, gotowania, tańca i zwierząt. Aktualnie pracuje jako przewodniczka turystyczna po Gruzji i nauczyciel języka polskiego.

Tamuna Kuchaleiszwili – absolwentka Wydziału Nauki i Sztuki Uniwersytetu Ilii w Tbilisi. W ciągu 4 lat studiów licencjackich miała szansę wyjechać na jeden semestr na staż na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i studiować w tamtejszej Szkole Języka i Kultury Polskiej. Po raz drugi w Polsce była jako uczestnik Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Biegle zna język polski i rosyjski.
O sobie: „Interesuję się historią. Moje zafascynowanie historią w szkole i na uniwersytecie pomogło mi zrozumieć, że zarówno historia jak i literatura pomaga wyjaśnić tok myślenia ludzi w różnych okolicznościach historyczno-geograficznych. Poza tym, według mnie, historia pozwala wierzyć w to, że każdy może zmienić świat. Po prostu musimy mocno się starać, wiele nauczyć i dużo podróżować.
Bardzo lubię podróżować, wielką przyjemnością jest dla mnie bycie przewodniczką po Gruzji. Nieraz byłam dumna z tego że jestem Gruzinką i mogę prezentować swój ulubiony kraj, który jest jednym z najstarszych krajów na świecie. Lubię swoją pracę, bo mogę razem ze swoimi turystami tworzyć historię miłości między Gruzinami a Polakami”.

Przemysław Supernak – ciekawość świata towarzyszy mu od dziecka. Jest praktykującym miłośnikiem podróży i fotografii, organizatorem wypraw i imprez podróżniczych, współtwórcą Opolskiego Festiwalu Podróżniczego. Na co dzień prowadzi prelekcje podróżnicze dla szkół, na których zapoznaje młodych słuchaczy z kulturą i obyczajami dalekich krajów, a także stronę SuperGlob, na której publikuje zdjęcia i historie ze swoich podróży. W czasie wypraw z Przemkiem na pewno usłyszycie wiele ciekawych i nieznanych historii. Amatorzy fotografii mogą liczyć na cenne wskazówki i praktyczne porady. Jak sam o sobie mówi: „Próbując zrozumieć innego człowieka w dalekim kraju i jego tak odmienne nieraz zwyczaje, widzę, że świat wcale nie jest tak mały, jak wielu mówi. Dla mnie z każdą podróżą jest coraz większy.”

Laszari Kurdaszwili – pracownik naukowy na wydziale ekonomii i turystyki dwóch uniwersytetów w Tbilisi, absolwent uniwersytetów w Tbilisi oraz Dusseldorfie. Biznesmen od kilku lat działający na rynku turystyki, sprzedaży i nowych technologii w rolnictwie. Właściciel kilku firm, który z każdym rokiem swoją aktywność zawodową coraz bardziej przekierowuje na polski rynek. Płynnie mówi po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Ma wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej, które zdobył jako właściciel sieci hosteli działających na terenie całej Gruzji. Lasza kilka razy w roku odwiedza Polskę, w szczególności Wrocław, gdzie posiada restaurację „U Gruzina” serwującą wyśmienite, tradycyjne gruzińskie potrawy. Prowadzi interesy na terenie całej Europy, dzięki czemu bogate doświadczenie, które nabywa, płynnie przekłada się na jakość współpracy z nim.

Komentowanie jest wyłączone.