Nasza ekipa

 

Marcin Rogalski rodowity opolanin, podróżnik i miłośnik gór. W podróży z plecakiem od 18 roku życia. Od lat wyjątkowym sentymentem darzy Kaukaz, na którym obecnie mieszka. Uwielbia gruzińskie wino i gruzińską gościnność. Uczestnik i organizator wypraw na Kazbek, Mont Blanc, masyw Monte Rosa, Gran Paradiso czy Aconcagua w Ameryce Płd. Od kilku lat prowadzi firmę turystyczną w Gruzji organizującą wyprawy, trekkingi oraz wycieczki indywidualne, na które również sam jeździ jako przewodnik. Corocznie organizuje wyprawy po całej Gruzji – poczynając od off-roadów i trekkingów, a kończąc na winobraniach oraz wyjazdach na winnice, gdzie gwarantuje doskonałą zabawę podczas degustacji lokalnych przysmaków i wina przy akompaniamencie lokalnej muzyki w trakcie gruzińskich supr.

O sobie: Odkąd sięgam pamięcią to podróże i odkrywanie świata było moją największą pasją, z której teraz udało mi się także zrobić swój sposób na życie. Moje pierwsze wyprawy polegały na zjeżdżeniu autostopem Europy wzdłuż i wszerz. Z biegiem czasu miałem okazję do poznania bardziej odległych krajów i kultur. Byłem między innymi w Ameryce Południowej jako uczestnik wyprawy na Aconcaguę, zwiedziłem także Izrael, Ukrainę, Turcję, Armenię. Jednakże odkąd w 2008 roku po raz pierwszy odwiedziłem Gruzję wiedziałem, że to jest moje miejsce na świecie i że często będę wracał do tego kraju. Pierwsze, typowo turystyczne podróże połączone z wyprawami na Kazbek przerodziły się w regularne odwiedziny u moich gruzińskich przyjaciół i znajomych. Z każdą kolejną wizytą poznawałem coraz więcej interesujących osób, które w chwili obecnej są moimi współpracownikami. Dzięki częstym podróżom i okazjom do poznania tego kraju od podszewki posiadam teraz niezbędną wiedzę i umiejętności, które sprawiają, że mogę w profesjonalny sposób planować i organizować wycieczki, dzieląc się swoim doświadczeniem z tymi, którzy mają zamiar Gruzję dopiero poznać. O skali moich planów świadczy chociażby fakt, iż od kilku lat prowadzę firmę w Gruzji, której profil działania skupia się między innymi na organizowaniu i promowaniu turystyki”.

 

Laszari Kurdaszwili pracownik naukowy na wydziale ekonomii i turystyki dwóch uniwersytetów w Tbilisi, absolwent uniwersytetów w Tbilisi oraz Dusseldorfie. Biznesmen od kilku lat działający na rynku turystyki, sprzedaży i nowych technologii w rolnictwie. Właściciel kilku firm, który z każdym rokiem swoją aktywność zawodową coraz bardziej przekierowuje na polski rynek. Płynnie mówi po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Ma wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej, które zdobył jako właściciel sieci hosteli działających na terenie całej Gruzji. Lasza kilka razy w roku odwiedza Polskę, w szczególności Wrocław, gdzie posiada restaurację „U Gruzina” serwującą wyśmienite, tradycyjne gruzińskie potrawy. Prowadzi interesy na terenie całej Europy, dzięki czemu bogate doświadczenie, które nabywa, płynnie przekłada się na jakość współpracy z nim.

 

 

 

 

 

Monika Kehl – pierwszy jej przyjazd do Gruzji związany był z jej największą pasją –jeździectwem. Monika przyjechała do Parku Narodowego Bordżomi aby spędzić tydzień w siodle, pośród lasów, gruzińskich śpiewów i dzikiej natury. Zakochała się w kaukaskiej przyrodzie, gościnności i żywiołowości tego kraju, co sprawiło, że odwiedzała Gruzję wielokrotnie, aż została na stałe. Pracuje w lokalnej organizacji pozarządowej, która zajmuje się rozwojem edukacyjnym młodzieży, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz promowaniem relacji międzykulturowych w społeczeństwie gruzińskim. Dzięki tej pracy poznaje Gruzję od podszewki – jej problemy społeczne, historię, tradycje i potrzeby. Coraz mocniej związuje się z tym krajem i zaraża swoim „gruzińskim entuzjazmem” innych.

 

 

 

Magdalena Ratajczak – Po skończonych studiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku filologia rosyjsko-ukraińska przepracowała dwa lata w polsko-rosyjskiej firmie w Poznaniu. Jednak wykonywane obowiązki nie leżały w ogóle w jej naturze. Dlatego w pewnym momencie powiedziała sobie Stop. Podjęła decyzję o wyjeździe na Wolontariat Europejski do Tbilisi, o którym już od wielu lat marzyła. Po zakończonym projekcie osiadła w stolicy Gruzji. Zawsze naładowana pozytywną energią do działania, pomocy, penetrowania nowych miejsc oraz poznawania ciekawych i doświadczonych ludzi. W Gruzji bywa już od 2013 roku i od razu się w niej zakochała. Zawsze dobijała ją rutyna, dlatego jako osoba dość żywiołowa i otwarta, ciągle musi szukać nowych wyzwań. Zapalona miłośniczka podróży, fotografii, książek, gotowania, tańca i zwierząt. Aktualnie pracuje jako przewodniczka turystyczna po Gruzji i nauczyciel języka polskiego.

 

 

 

 

Tamuna Kuchaleiszwili – absolwentka Wydziału Nauki i Sztuki Uniwersytetu Ilii w Tbilisi. W ciągu 4 lat studiów licencjackich miała szansę wyjechać na jeden semestr na staż na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i studiować w tamtejszej Szkole Języka i Kultury Polskiej. Po raz drugi w Polsce była jako uczestnik Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Biegle zna język polski i rosyjski.
O sobie: „Interesuję się historią. Moje zafascynowanie historią w szkole i na uniwersytecie pomogło mi zrozumieć, że zarówno historia jak i literatura pomaga wyjaśnić tok myślenia ludzi w różnych okolicznościach historyczno-geograficznych. Poza tym, według mnie, historia pozwala wierzyć w to, że każdy może zmienić świat. Po prostu musimy mocno się starać, wiele nauczyć i dużo podróżować.
Bardzo lubię podróżować,
wielką przyjemnością jest dla mnie bycie przewodniczką po Gruzji. Nieraz byłam dumna z tego że jestem Gruzinką i mogę prezentować swój ulubiony kraj, który jest jednym z najstarszych krajów na świecie. Lubię swoją pracę, bo mogę razem ze swoimi turystami tworzyć historię miłości między Gruzinami a Polakami”.

 

 

Przemysław Supernakciekawość świata towarzyszy mu od dziecka. Jest praktykującym miłośnikiem podróży i fotografii, organizatorem wypraw i imprez podróżniczych, współtwórcą Opolskiego Festiwalu Podróżniczego. Na co dzień prowadzi prelekcje podróżnicze dla szkół, na których zapoznaje młodych słuchaczy z kulturą i obyczajami dalekich krajów, a także stronę SuperGlob, na której publikuje zdjęcia i historie ze swoich podróży. W czasie wypraw z Przemkiem na pewno usłyszycie wiele ciekawych i nieznanych historii. Amatorzy fotografii mogą liczyć na cenne wskazówki i praktyczne porady. Jak sam o sobie mówi: „Próbując zrozumieć innego człowieka w dalekim kraju i jego tak odmienne nieraz zwyczaje, widzę, że świat wcale nie jest tak mały, jak wielu mówi. Dla mnie z każdą podróżą jest coraz większy.”

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone